ذهن توطئه گر ویرجینیا وولف و مهدیه لطیفی

ویرجینیا وولف کتابی داره به نام « اتاقی از آن خود » که چیزی شبیه به شرح حال زندگی است و طغیان جنس مونث بر علیه جنس مذکر! از اجازه ندادن به ورود خانم ها به دانشگاه شروع میشه تا ... ویرجینیا توی این کتابش دلیل قدرتمند شدنش رو مدیون اتفاقی می‌دونه که با مرگ عمه اش شروع میشه و تمامی زندگی اون رو متحول می کنه از اونجایی که تنها وارث ثروت قابل توجه عمه اش میشه !


ویرجینیا به عنوان یک فمینیست، تا جایی که در توان داره بر علیه سلطه مردان در قالب کلمات می جنگه! اما در قسمتی از این کتاب به « مکار بودن زنان » اعتراف می کنه، اما جالبیش اینجاست که از مردها می خواد که این گناهی که از جانب زن ها سر میزنه رو بر اون ها ببخشند!


خب سوال اینجاست، اگه مردها همین صفت حیله گری و مکار بودن رو داشتن، ویرجینیا حاضر می شد این گناه رو بر مردها ببخشه؟! طبیعتاً نه!!

در چنین صورتی ویرجینیا به مردها می تاخت و مردها رو بایکوت می کرد!


عموم زن ها این خصیصه رو دارن، در قرآن آیه ای هست « ان کید کن عظیم »!

که در مورد زن هاست! که میگه« براستی حیله و مکر شما زن ها بسیار است»


پ.ن: تا حالا شده دل به دختری بسپارین و معشوقه تون مدام حیله و مکر بر علیه شما بکار بگیره؟! سوال اینه که چه نیازی هست به این مکر؟! ضرورتی وجود اون رو ایجاد می کنه؟!

خب طبیعی است که مهدیه هم به نوعی باید از این نوع مکر و فریب برخوردار باشه، درست یا نادرستی بکارگیری اون رو تنها ذهنش هست که تعیین می کنه و اگر شما در جایی معترض باشید نسبت به این نوع منش، ویرجینیا خواهان ندید گرفتن کل ماجرا خواهد شد!

ما به زنان نیازمندیم و همین نیازمندی به ابزاری در دست زنان تبدیل میشه تا علیه ما مردها از اون استفاده کنند!


/ 0 نظر / 75 بازدید